שירותי המעבדות של ד"ר יונה ברק

אחד מתוך שישה זוגות מתקשה בהשגת הריון. בחלק ניכר ממקרים אלו מדובר בבעיה אצל הגבר, כגורם יחיד או כגורם משותף עם בעיה אצל זוגתו.

הפריה חוץ גופית נחשבת לאחד ההישגים המופלאים ביותר של הרפואה המודרנית. תינוקת המבחנה הראשונה בעולם נולדה בשנת 1978 על-ידי רופא הנשים סטפטו והאמבריולוג פרופסור רוברט אדוארדס ז"ל. ב-1999 פרופסור אדוארדס ז"ל הוביל את ניהול בחירתה של ד"ר יונה ברק לנשיאת ארגון "אלפא- מדענים ברפואת הפריון" ,וכיום היא נמצאת בחבר הכבוד של הארגון.

המעבדות שלנו מנוהלות על- ידי ד"ר יונה ברק מבכירות ומחלוצי המדענים בעולם בתחום ההפריה החוץ גופית בארץ ובחו"ל. המעבדות מתמחות בבדיקות והשבחות זרע. באישור משרד הבריאות, והיא מעורבת באופן ישיר ביצירתם של למעלה מ- 30,000 תינוקות בעולם.

ד"ר יונה ברק דואגת לעבוד בשיטות עדכניות מותאמות לסוג הדגימה. המעבדות שומרות על רמה גבוהה של דיסקרטיות ואמינות למען יצירת נוחות וביטחון אצל המטופל. הטיפול והיחס אישי לכל זוג בנפרד וכולל ליווי ותמיכה לאורך כל התהליך.

במעבדות אנו מוצאים פתרון שמאפשר שירות בהתאמה למגזרים השונים ולזמן המתאים לכל מטופל. מעבדת הדגל הוקמה  בשנת 2005 בעיר ראש העין.

המעבדות כיום מוסמכות בתקן ניהול האיכות ISO 9001:2015.

כיום למעבדות יש הסכמים לטיפולים שגרתיים (בדיקת זרע והשבחת זרע) למבוטחי שירותי בריאות כללית, לאומית שירותי בריאות וקופת חולים מאוחדת. ניתן לבצע את הבדיקות גם באופן פרטי בתשלום נוח. כמו כן, המעבדות מציעות באופן פרטי בדיקת מתקדמות מאוד כדוגמת:

1. בדיקת הלוספרם  (HALOSPERM)  לקביעת שיעור התאים בעלי פרגמנטציה ב-DNA.

2. IMSI– בדיקות בתאי הזרע, ללא צביעה, המבוצעות במיקרוסקופ עם מערכת עדשות המאפשר להגיע להגדלה אופטית כוללת של עד X6300. באמצעות ה-IMSI ניתן לבצע:

  •  מיון תאי זרע להפריה חוץ גופית: בחירת תאי הזרע בתנועה שהינם בעלי דרוג מורפולוגי יותר גבוה ולהעבירם ליחידת הIVF.
  •  חיפוש תאי זרע  בהגדלה X4200 – X6300  – באותם מטופלים בהם לא נמצאו תאי זרע בבדיקות הזרע הרוטיניות.
  •  אבחון מורפולוגי של תאי הזרע– בהגדלות X4200 – X6300.